Поступак надзора према Градској управи града Београда треба да отклони дилеме поводом чињенице да су се у медијима појављивале контроверзне изјаве представника Градске управе. Медији су тако пренели изјаву секретара Секретаријата за ванредне ситуације, да Градској управи није познато ко поставља камере, али и изјаву градског менаџера која упућује на закључак да их поставља управо Град, те да намерава да постави још један, већи број камера.
У поступку надзора, посебно имајући у виду да непрецизне и контрадикторне одредбе неколико закона чине дискутабилним овлашћења локалне самоуправе за постављање овако робуног ситема видео-надзора, потребно је прибавити одговоре на више отворених питања, као што су:
– правни основ и сврха обраде података о личности која се врши снимањем предметним камерама;
– када је и на који начин успостављен предметни систем за видео-надзор;
– који подаци о личности се прикупљају, односно које радње обраде података се предузимају;
– колико дуго се чувају похрањени снимци;
– која све лица имају право приступа предметним подацима и каква су њихова приступна права;
– које су организационе, кадровске и техничке мере предузете, ради заштите података од могућих злоупотреба, уништења, губитка, недопуштеног приступа, неовлашћених промена, објављивања и сваке друге злоупотребе података;
– да ли је формирана евиденција о обради предметних података о личности који се обрађују у оквиру система за видео-надзор, а складу са одредбама члана 48. став 1. ЗЗПЛ и нека друга.
О резултатима поступка надзора и мерама које ће евентуално предузети поводом тога, Повереник ће као и обично обавестити јавност.