20.05.2009.
Šabić: Zaostajemo za evropskim standardima
Izvor: Danas
Održan regionalni skup o zaštiti podataka o ličnosti u Privrednoj komori Srbije
Beograd - Građani još nisu dovoljno upoznati s tim da podaci o ličnosti mogu biti objavljeni samo uz njihovu saglasnost, ali ni državni organi sa činjenicom da ih ne mogu uvek objavljivati, istaknuto je na jučerašnjem regionalnom skupu „Zaštita podataka o ličnosti" u Privrednoj komori Srbije.
Kako je naglasio Rodoljub Šabić, poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, kada je reč o zaštiti podataka o ličnosti, Srbija je u ozbiljnom zaostatku i za evropskim standardima, ali i za okruženjem.
- Moramo osposobiti realan mehanizam zaštite podataka o ličnosti - rekao je Šabić. On je dodao da ima „ubedljivo najmanje saradnika" u odnosu na kolege u regionu i da se nekoliko puta susreo sa „ozbiljnim primerima kršenja prava na zaštitu privatnosti koje su počinili državni organi".