Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности, Родољуб Шабић поздравио је то што је Влада Републике Србије усвојила Стратегију заштите података о личности. Оцењујућу да је одлуком о усвајању овог документа Влада створила важну претпоставку за предузимање мера и активности које треба да обезбеде имплементацију савремених стандарда заштите података о личности у наш правни поредак, повереник Родољуб Шабић је изјавио и следеће:
„Имплементација савремених стандарда заштите података о личности у наш правни поредак, оптерећен бројним решењима која су израз конзервативних схватања која примат дају колективистичким вредностима а потцењују све што је индивидуално и приватно, је изузетно комплексан задатак.
Тај задатак подразумева оспособљавање (нормативно, кадровско, логистичко, материјално) независног државног органа да у реалном животу врши надзор и обезбеђује примену нових стандарда; затим велике активности у нормативној сфери у виду доношења или измене значајног броја закона и прописа и коначно веома обиман и сложен процес едукације, како службених лица која се баве обрадом података о личности, тако и најшире јавности о значају, обиму и домашају нових стандарда. Реч је о стварима које не смеју бити ствар импровизације, које морају да се заснивају на унапред дефинисаној стратегији.
Стратегија је требала и могла да буде усвојена и знатно раније. Моји сарадници и ја још пре годину дана смо, у сарадњи са експертима Комисије ЕУ припремили и доставили Влади Нацрт стратегије, након чега сам више пута инсистирао на њеном усвајању. Стратегија коју је Влада усвојила је заправо само незнатно измењена. Могла је дакле бити усвојена и знатно раније, што би свакако било добро. Ипак, уместо жаљења за пропуштеним треба констатовати да је добро што је стратегија усвојена и предузети све да би се оно што је пропуштено надокнадило.
Треба, дакле, што пре предузети мере које ће обезбедити корисне ефекте усвајања Стретегије у пракси. Зато је јако важно да Влада Србије што пре усвоји Акциони план којим ће конкретизовати спровођење Стратегије, прецизније дефинисати конкретне задатке, носиоца, рокове и средства за извршење задатака и разуме се, одговорност за неизвршење.“