Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, Rodoljub Šabić primio je predstavnike Udruženja pravosudnih službenika i saradnika Srbije povodom zahteva Udruženja da se javno objave potpune informacije o primeni „Pravilnika o platama i drugim primanjima zaposlenih u Ministarstvu finansija – Poreska uprava“, kao i da se otklone nedoumice koje su posledica kontraverznih, u javnosti plasiranih, izjava odgovornih funkcionera koje izazivaju dileme u pogledu toga da li je isti Pravilnik primenjivan ili ne. Upućujući predstavnike Udruženja da se, u skladu sa zakonom predviđenom procedurom, pre eventualne žalbe Povereniku, obrate sa odgovarajućim zahtevom Ministarstvu finansija, Poverenik Rodoljub Šabić je izjavio i sledeće:
„Polazeći od toga da sve eventualne dileme svakako treba otkloniti, da je reč o legitimnom zahtevu, uputio sam predstavnike Udruženja da ga realizuju u zakonom predviđenoj proceduri, podnoseći zahtev za svim relevantnim informacijama nadležnom organu – Ministarstvu finansija. Očekujem da to da rezultate i bez angažovanja Poverenika za informacije jer smatram očiglednim da je reč o apsolutno legitimnom zahtevu. Pravo na tačne i potpune informacije u ovom i svakom drugom slučaju koji se tiče isplate plata, naknada i svih drugih sličnih primanja iz javnih sredstava imaju ne samo strukovna udruženja i sindikati, nego i najšira javnost.
Princip opše dostupnosti ovakvih informacija ne samo da proizilazi iz Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja, već je i eksplicitno potvrđeno nekim posebnim zakonima. Podsećam da Zakon o određivanju maksimalnog broja zaposlenih u republičkoj administraciji izričito predviđa da su podaci o broju zaposlenih i angažovanih lica, kao i podaci o iznosu isplaćenom za njihove plate, dodatke i naknade javni, te da registar o tim podacima vodi Ministarstvo finansija i objavljuje ga na svojoj Internet prezentaciji. Nikako nije dobro, višestruko je štetno, što se, iako je ovaj zakon usvojen još krajem prošle godine, ove njegove odredbe ne primenjuju, a zainteresovani građani, mediji i drugi su prisiljeni da do tih podataka najčešće dolaze tek po obraćanju Povereniku za informacije.“